Alarm në Angli: Milan po rrit përpjekjet për të arritur Guardiolën!

 

 

Nga Anglia vijnë zëra për Pep Guardiolan dhe për të ardhmen e tij! Sipas shtypit anglez Guardiola është ëndrra e Chelsea-it dhe Manchester City-it, por këto dy ekipe duhet të ballafaqohen me Milanin të cilët kanë rritur shumë përpjekjet për ta sjell spanjollin në stol në vend të Allegrit. Dikush në VIA TURATI dëshiron Guardiolën që në janar! Milan kërkon me çdo kusht të rrit kontaktet për ta bindur atë që të vij në Milanello!
Nga ana tjetër nuk do të jetë aspak e lehtë sepse për të ‘luftojnë’ dy ekipe tjera që edhe mund t’ia lëkundin mendjen ish trajnerit të Barcelonës. Për momentin ai mund të jetë i tërhequr për të shkuar në Chelsea, ku për Roman Abramovich është njëri ndër më të pëlqyerit e tij për një kohë të gjatë! Dhe nuk duhet harruar edhe Manchester City, i cili së fundmi ka punësuar dy ish-drejtuesit e Barcelonës, Ferran Soriano dhe Txiki Begiristain, të cilët kanë punuar gjerësisht me trajnerin spanjoll.
E presim Guardiolën së bashku me të edhe disa transferime serioze dhe ta shohim Milanin aty ku e ka vendin… në maje! /acmilan-news.com / Genc-Mala

Annunci

Rispondi

Inserisci i tuoi dati qui sotto o clicca su un'icona per effettuare l'accesso:

Logo WordPress.com

Stai commentando usando il tuo account WordPress.com. Chiudi sessione /  Modifica )

Google+ photo

Stai commentando usando il tuo account Google+. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto Twitter

Stai commentando usando il tuo account Twitter. Chiudi sessione /  Modifica )

Foto di Facebook

Stai commentando usando il tuo account Facebook. Chiudi sessione /  Modifica )

w

Connessione a %s...